Όροι Χρήσης

Το 55° Δημοτικό Σχολείο Πειραιά προσφέρει προς χρήση τη δικτυακή του πύλη υπό τους όρους χρήσης, τους οποίους ο επισκέπτης της καλείται να διαβάσει προσεκτικά και να προβεί σε χρήση των ιστοσελίδων του σχολείου, μόνο εφόσον τους αποδέχεται πλήρως. Η χρήση συνεπάγεται την αποδοχή των παρακάτω όρων.

1. Ο επισκέπτης έχει την ευθύνη πρόσβασης στη δικτυακή πύλη.

2. Το 55° Δημοτικό Σχολείο Πειραιά δεν ευθύνεται για οποιαδήποτε αρνητική συνέπεια ή ζημία που τυχόν θα υποστεί ο χρήστης της δικτυακής πύλης από τη χρήση ή την αδυναμία χρήσης αυτής ή από καθυστερήσεις κατά τη χρήση αυτής.

3. Το 55° Δημοτικό Σχολείο Πειραιά δεν εγγυάται ότι οι σελίδες, οι υπηρεσίες, οι επιλογές και τα περιεχόμενα θα παρέχονται χωρίς διακοπή, χωρίς σφάλματα και ότι τα λάθη θα διορθώνονται. Ομοίως δεν εγγυάται ότι η διαδικτυακή πύλη ή οποιοσδήποτε άλλος συγγενικός δικτυακός τόπος ή οι εξυπηρετητές («servers») μέσω των οποίων το περιεχόμενο τίθεται στη διάθεση των επισκεπτών/χρηστών παρέχονται χωρίς «ιούς» ή άλλα επιζήμια συστατικά.

4. Το 55° Δημοτικό Σχολείο Πειραιά δε φέρει ευθύνη για τη διαθεσιμότητα, το περιεχόμενο, την πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων και την ποιότητα των υπηρεσιών άλλων δικτυακών τόπων, στους οποίους ο χρήστης έχει πρόσβαση μέσω της δικτυακής του πύλης (από συνδέσμους ? links).

5. Οι επισκέπτες/χρήστες κατανοούν και αποδέχονται ότι δεν τους παρέχεται το δικαίωμα να τροποποιούν, πωλούν και εκμεταλλεύονται εμπορικά με οποιονδήποτε τρόπο, σύνολο ή μέρος του περιεχομένου της δικτυακής πύλης.

6. Το 55° Δημοτικό Σχολείο Πειραιά διατηρεί το δικαίωμα να τροποποιεί το περιεχόμενο της δικτυακής του πύλης, με ή χωρίς προειδοποίηση προς τους επισκέπτες/χρήστες της.

Φραγκιαδών 57-63 & Στρ. Μακρυγιάννη